Srpen 2007

Jak na Pěkný Blend

27. srpna 2007 v 15:35 Vytvoř si...
1.Otevřeme si PhotoFiltre a nahoře v liště programu klikneme na .Tam si vybereme obrázek vyhovující rozměrů záhlaví na blogu.
2.Potom nalevo v lište klikneme na 1.malý štěteček bez pluska,tam se objeví taková tabulka,tam klikneme na 2.spodní vetší tečku se šipkou .A zvolíme poloměr "100",aby se nám hezky čmrkala plocha obrázku.Barvu si zvolíme jakou chceme stejně ve výsledku vidět nebude.

0 Punku

27. srpna 2007 v 13:24 | www.wikipedia.cz |  Punk
Anglicky toto slovo znamená nesmysl, výtržník. Toto označení se používalo pro nekvalitní hudbu. Punk jako hnutí vznikal postupně, přesto za jeho vznik bývá zpravidla označován rok 1976. Především v Anglii tento styl nebyl chápán pouze jako hudební záležitost, ale i jako věc životního stylu. Punkeři se pak programově stavěli proti společnosti a propagovali protikladný životní styl, kdy kritizovali především přetvářku a "honbu za penězi". Tento životní styl během krátké doby vedl k určité pasivitě a s hnutím se často šířily drogy. Stěžejním heslem punku je No Future! - žádná budoucnost. Ze strany vyznavačů punku se lze často setkat s tvrzením, že základem punku je provokace.
Část názorových proudů, módy a stylu oblékání pro punk pocházela od členů subkultury vyskytující se ve Velké Británii v 70. letech 20. století a zvané skinheads. Odtud si ponechali těžké boty a vystupování proti modernizaci společnosti, touze po penězích a proti amorálním duševním hodnotám. Nesouhlasili však s jednou ideologickou myšlenkou hnutí skinheads, a to vyzdvihnout jenom část rasově evropsky orientovaných spoluobčanů. Punkeři nerozlišovali druh vyznání, národnost, místo původu, pracovní zařazení ani barvu kůže. Potřebovali se ale nějak odlišit od výchozí skupiny, čehož dosáhli právě vytvořením pruhu uprostřed hlavy tzv. číra. Různých subkultur v hudbě, oblékání a životním stylu, které se tak či onak ovlivňovaly, ale na konci 70. a začátkem 80. let existovala celá řada - nejen skinheads (kteří sami o sobě zase nahrazovali jiný předchozí styl zvaný mods - neboli "modernisti"). Punk-rockeři ve skutečnosti zřejmě měli nějaký vztah i ke starší subkultuře Britských ostrovů zvané rockers (v podstatě šlo o motocyklové gangy).
Hudebně se punk vrátil k počátkům rocku, tzn. využívání jednoduché melodie zpravidla o třech akordech, v extrémních případech i pouze dvou, akordů a ostrému, většinou satirickému textu. Punková hudba stojí především na textech písní, mají za účel poukazovat na současné problémy doby tak zvaným přímým rychlým a úderným nakopáváním. Za počátek punkového hnutí se často považuje působení skupin Sex Pistols, kterou velice paradoxně svými komerčními myšlenkami proslavil Malcom McLarren, The Clash a Ramones. Ve skutečnosti se o podobný styl již asi o deset let dříve pokoušela řada jiných skupin, např. Stooges či Velvet Underground, které se s ním ovšem neprosadily.

Bleskovka č 26.

27. srpna 2007 v 11:12 Bleskovky
1.Kdo to je?
2.Alespoň 2 songy od ní
3.Tešíš se do školy?
4.Zdůvodni svou odpověď
5.Hlásni tady pro Greenda plz
6.Líbí se ti můj novej design blogu?
7.Chceš klikací ikonku nebo diplom?
8.Co na ni/něj?

New Design

27. srpna 2007 v 9:47 Designy blogu
Taxem zase změnila design...Nevim jestli k lepšímu nebo k horšímu,ale to je teď jedno.Blíží se září a s ním i nenávratně škola.Takže už je Vám jasné,že už na blog nebudu mít tolik času co v uplynulých měsících ve kterých jsem o něj hodně pečovala ;o)
Na můj předchozí design jste málem pěli ódy,což mě potěšilo.Skoro pod každý článek jste mi psali,jestli se nechci zúčastnit soutěže "o nej blog",že bych měla šanci a mám pěknej design.No doufám,že jsem si u vás nezkazila reputaci "new"designem.No uvidíme co vy na něj,když pod článkem umístím anketu,která zjistí,kterí design,je pro vás lepší:o)

Barbie Styl

26. srpna 2007 v 22:17 | http://sweetfashiongirl.blog.cz |  Barbie
Jejich hlavním znakem je růžová, růžová, růžová!!! Spousta roztomilých drobností (panďuláků, medvídků, srdíčkových náramků a kytiček do vlasů ...)
Poslouchají hlavně slaďácký pop a uklidňující hudba (Enya...) Spousta "barbie" holek taky miluje vážnou hudbu a k tomu balet.Proto často chodí do divadla,kina a rádi cvičí (fitness,aerobik,roztleskávačky)...
Nosí hlavně boty na podpadcích,upnutá trička s milým např. komixových potiskem.A džínsy - hlavně "roury",které obepínají štíhlou postavu.
Líčí se hlavně do pastelových barev,ale ne příliš výrazně,stačí černá linka a jemné stíny.Kdysi se tvrdilo že všechny "barbie" holky musí mít blond vlasy,ale omyl!Tak to vůbec není,dneska už existují také "barbie" zrzky,brunetky atd. prostě jako ty panenky :) U vlasů se dává na důraz hlavně to aby byly zdravé,dlouhé a alespoň s jedním melírem.
Důraz je taky kladen na krásné nehty,nejlépe s růžovým lakem,nebo francouzkou manikůrou,ale přípustná je i zářivě červená...
Správné "barbie" se chovají slušně,nemluví sprostě a jsou skoro furt veselé a milé.Prostě sama dokonalost.Rozhodně,ale nejsou namyšlené a nechovají se povýšeně.Naopak rádi pomůžou všem v nesnázích.Většinou dávají najevo svoje city a jsou hodně emocionální.Milují různé společenské akce (párty apod.)

Historie HipHopu

26. srpna 2007 v 18:34 | www.wikipedia.cz |  Raper/Hoper
Hip hop je styl populární hudby. Je tvořen ze dvou hlavních elementů, jimiž jsou DJing a rap. Hudba, označovaná jako hip-hop, vzniká spojením rytmů mixovaných DJem a veršů, které do nich vkládá rapper (též označovaný jako MC). K již zmíněné hudbě, ať už reprodukované (DJing), nebo zpěvu (rap), patří grafický projev známý jako graffiti, akrobacie či tanec označovaný pojmem break dance. Za pátý element je považován beatboxing.
Hiphopová kultura vznikla na počátku 70. let 20. století v USA v černošských ghetech jako spojení jamajských a amerických vlivů. První zmínky o hiphopové kultuře pochází z Bronxu, v New Yorku. Další důležitou základnou bylo Los Angeles. Rozvíjel se zde směr, který oslovil mnoho mladých lidí, zejména černých lidí, byl breakbeat. Tento styl hudby využívá tzv. zlomové okamžiky (proto break). Zakladatelem tohoto směru byl jamajský DJ Kool Herc, který se v roce 1967 přestěhoval z Jamajky do New Yorku. Přinesl sebou jamajský způsob zpěvu tehdy známého jako toasting, který lze charakterizovat jako recitování improvizovaných veršů do rytmu reggae.
Mezi první z hiphopových skladeb řadíme Rappers Delightod od dnes již zaniklé skupiny Sugar Hill Gang. Skladba šla tak na odbyt, že výsledná cifra se zastavila na čísle 2 miliony. Komerce nenechala dlouho na sebe čekat a dostavili se dnes opět neúčinkující, ale dříve zbožňovaní Run D.M.C. Run D.M.C. se proslavili nejen svoji hudbou, ale jejich oblečení od dříve jen sportovní značky Adidas v kombinaci se zlatými řetězy a jinými módními doplňky stanovilo styl pro následné hiphopové generace a zavdalo vzor oděvním firmám, které se bleskurychle této vlny chytly a svezly se na vlně hiphopu. Prodejností předčili i Sugar Hill Gang, neboť jejich alb bylo prodáno na 3 miliony kusů.
Tento směr začal prostupovat mnoha pouličními gangy, které mezi sebou vedli bitvy o svá postavení. Časem přešel jejich boj na parket, kdo ovládne parketu, zvítězí. Díky rivalitě těchto gangů vychází většina tanečních prvků z bojových umění a technik. Někdy se stávalo, že takový souboj (battle) se zvrhl ve skutečný boj. Proto získávala hiphopová kultura nevalnou pověst. V dnešní době u nás existuje mnoho tanečních skupin zabývajících se touto taneční kulturou.
Hip hop v Česku
Hip hop do ČR pronikl hlavně po stránce výtvarné, mladí lidé začali po revoluci jezdit do Berlína, který byl jedním z nejpomalovanějších měst na světě, kde spatřili fenomén grafitti. Hiphopovými průkopníky se v České republice stala skupina PSH a legendární Raper Orion. Mediálně známějšími se však stala až skupina Chaozz, která se se svými písněmi (Policiééé, Z Prdele klika a Vodopády) dostala až na první místa v komerčních hitparádách. Velmi významná je kompilace East Side Unia, na níž se sešel ten nejlepší východoevropský hip hop.
Český hip hop je kritizován za kopírování Americké produkce. Není divu, v USA hip hop vznikl a je tedy zde nejvyspělejší.
První nekomerční hiphopovou deskou (pokud pomineme kompilace) je v roce 2001 Repertoár od PSH. Ten odstartoval příliv nových hiphopových desek. V tomtéž roce vyšla deska Syndrom Snopp-Syndrom Separace. O rok později vydávají CD pražští Indy & Wich a rapper Phat.
V roce 2004 vychází CD kontroverzních Supercrooo (Phat&Hack), které hudební vydavatelství album nejprve odmítla vydat pro obscénnost. Právě Supercrooo,PSH a label P.A.trick records lze považovat za hybnou sílu českého hip hopu.

Jak na Fonty

26. srpna 2007 v 16:29 Vytvoř si...
Co je to FONT ? >>To je druh nějakého(ozdobného) písma,které můžeš použít na diplomy třeba ve PhotoFiltre.
Co když je písmo,na které kliknu níže zakomprimonavé(zazipované) a nejde otevřít složka?>>Stačí si stáhnout Winrar,potom půjde zazipovaná složka hezky otevřít.
To byly jen informace a teď už k samotnému návodu...Můžete se řídit popsaných bodů nebo taky obrázky,které mnohdy prozdradí víc..
1.Když jste si stáhli program na odzipování (uvedeno výše),vyberte si libovolné písmo (uvedeno níže) a klikněte na něj.Když jste klikli objeví se nějaká tabulka s nějakými pokyny.Klikněte na "otevřít".

Vyber Lepší III.

25. srpna 2007 v 20:13 Soutěže a Anketky
Jako obvykle.. vyberte tentokrát "neznámou"holku.Na které fotce vypada podle vás líp?:o)

Soutěž o Nej Blog - Vyhodnocení

25. srpna 2007 v 12:50 Soutěže a Anketky
Tak,už jsem se rohodla uzavřít celou soutěž "o nej blog",která byla o den posunuta k vůli technickým problémům blogu.cz..Snad už vše poběží jak má.Víc to nebudu natahovat,tady je graf,jak to tedy dopadlo.Jen řeknu,že ty hlasy byly rekordní!↓

Anketa

čí blog je nejlepší?(5.kolo)
romcik47 % (165 hlasy)47 %165 hlasy
Janiška39 % (137 hlasy)39 %137 hlasy
Lea15 % (52 hlasy)15 %52 hlasy
Z toho vyplývají tyto údaje a skutečnosti:
romcik se umístila úplně na vrcholu,je tedy první.Gratuluji,máš podle 165 lidí nejlepší blog a to si zaslouží obdiv ;o)
Janiška zůstala za prvním místem o pouhých 28 hlasů.Takže musím uznat,že to byl litý boj.Ale 2.místo je taky krásné a krásný blog máš u ty ;o)GRATULUJI
Lea ,která zůstala na 3.místě,nemusí vůbec zoufat 52 hlasů je taky mnoho.Máš taky krásnej blog.Dostat se z 20 lidí mezi první 3,je krásné ;o)
A na vás i na další tři z předchozího kola čekají diplomy,které vyrobím během víkenku a dodám pod tento článek.Vaše G.

Green Day - Stardoll

25. srpna 2007 v 11:51 Oblečení,doplňky,fonty,ect..
tohle je vážně hufffftýýý :oD..Škoda,že tam není i Mike..:'(,ale co už :o)

o5 Omluva

24. srpna 2007 v 20:03 News
TAHLE ZPRÁVA JE HLAVNĚ PRO SOUTĚŽÍCÍ "V SOUTĚŽI O NEJ BLOG"
Omlouvám se,že jsem sem vyhodnocení soutěže nedala,dnes v pátek 24.8.2007.Důvody: blog.cz měl technické problémy,takže jsem se zde nemohla dostat.Potom jsem jela s rodinou na výlet.A taxem se rozhodla,že oficialní vyhlášení vítěze bude zítra v sobotu 25.8.2007.Pokud nenastanou další komplikace.Děkuji za pochopení a jako omluvou prodlužuji o den pokračování v hlasování.Tak pokud jste ještě nehlasovali a chcete ovlivnit vítěze klikněte sem.Děkuji za pochopení,hezký víkend.Vaše G.

Omluva

22. srpna 2007 v 21:13 News
Omlouvám se,ale po tu dobu co budu zhotovat rozcestníky,sem dlouho nic nepřibude.Doufám že to pochopíte ;o) Vaše G.